6 اشتباه در آرایش کردن که شما متوجه ارتکاب آن ها نمی شوید :
بار دیگر با فهرستی دیگر در خدمت شما هستیم، در این مطلب از سایت یک متخصص مد فهرستی از 6 اشتباه آرایشی و راه حل های آن ها را  ببینید و بررسی کنید که معمولاً مرتکب چند مورد از آن ها می شوید.
همه ی ما چه در آرایش تازه کار باشیم و چه خبره، چند وقت به چند وقت اشتباهاتی را مرتکب می شویم. خوشبختانه بیشتر این اشتباهات پس از شناسایی قابل پرهیز هستند. پس بیایید اشتباهاتمان را جبران کنیم و سال جدید را با پیروی از این نکات، با کارنامه ای پاک آغاز کنیم.
1. نباید لوازم آرایش خود را با دوستانتان به اشتراک بگذارید
1. نباید لوازم آرایش خود را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

راحت باشید و ترس ها و اشک هایتان را با دوستانتان در میان بگذارید و لباس مورد علاقه تان را به آن ها قرض بدهید، اما دفعه ی بعد که بهترین دوستتان از شما برق لب یا کمی ریمل خواست، قبل از جواب دادن کمی فکر کنید. وقتی شما لوازم آرایشی خود را با دیگران به اشتراک می گذارید، در واقع تبادل جِرم و باکتری می کنید. این موضوع هنگامی که مربوط به مناطقی مانند چشم و لب باشد، مشکل ساز می شود. متخصصین پوست معتقدند که این عمل به ظاهر بی ضرر می تواند منجر به عفونت ها و مشکلات پوستی بدی مانند تبخال و ورم پوستی (درماتیت) شود.
اگر همیشه باید لوازم آرایش خود را به اشتراک بگذارید، می توانید با استفاده از ریمل های یک بار مصرف و یا اسپری های آنتی باکتریال (ضد باکتری) برای پاک نگه داشتن لوازم آرایش خود، خطرات ناشی از این کار را کاهش دهید.
2. نباید از خط لب تیره تر از رژ لبتان استفاده کنید
2. نباید از خط لب تیره تر از رژ لبتان استفاده کنید

خط لب در جلوگیری از پخش شدن رژ لب در طول روز نقشی حیاتی دارد. ولی ترکیب وحشتناک خط لب تیره و رژ لب روشن را باید به همان زمانی که به آن تعلق دارد، یعنی اواخر دهه ی هشتاد و اوایل دهه ی نود پرتاب کرد! خط لبی را انتخاب کنید که نهایتاً یک پرده تیره تر یا یک پرده روشن تر از رژ لب شما باشد.
اگر رژ لب های زیادی دارید، نیازی نیست که به خودتان زحمت بدهید و برای هر رژ لب یک خط لب بخرید. فقط کافیست یک خط لب نامرئی برای کلّ رژ لب هایتان بخرید.
3. نباید با آرایش بخوابید
 نباید با آرایش بخوابید

بیشتر خانم ها این موضوع را می دانند که نباید با آرایش بخوابند. اما این موضوع که پس از خستگی در یک جشن عروسی فوق العاده به رختخواب برویم نیز خیلی وسوسه کننده است. ممکن است نادیده گرفتن گاه و بیگاه این موضوع آسیبی جدی در بر نداشته باشد، ولی کسانی که همیشه این کار را انحام می دهند، خود را در معرض خطر بسته شدن منافذ پوستی، آسیب سلولی و حتی پیری زودرس قرار می دهند. علاوه بر این ها، رها کردن آن همه آرایش بر روی صورت در طول شب، اجازه نمی دهد که به پوست اکسیژن برسد و هنگامی که شما خواب هستید، پوست خود را ترمیم کند. این کار می تواند باعث خشک شدن و آسیب دیدن پوست شود.
برای شب هایی که انرژی برای مراقبت های منظم پوستی خود ندارید، با استفاده از یک شیر پاک کن یا هر ماده ی پاک کننده ی آرایش کم ضرر دیگر، زیرسازی خود را پاک کنید و بگذارید پوستتان نفس بکشد.
4. نباید ابروهای خود را خیلی باریک کنید

 نباید ابروهای خود را خیلی باریک کنید

هر چقدر ابروهایتان باریک تر باشد، سِنّتان بیشتر نشان داده خواهد شد. این موضوع ممکن است در سن 15 یا 16 سالگی عالی به نظر برسد، ولی باریک کردن ابروها می تواند رشد دوباره ی آن ها را خیلی آهسته کند و شما را همیشه پیر تر از سِنّتان نشان دهد.
برای جلوگیری از باریک شدن ابروهایتان، حداقل یک بار آن ها را در یک سالن حرفه ای مرتب کنید. با این کار می توانید مشاهده کنید که این کار را چگونه انجام می دهند و دفعات بعد خودتان این کار را انجام دهید. شما همچنین می توانید با استفاده از یک الگو و استنسیل ابرو، شکل دلخواه خود را پیدا کنید.
5. مژه هایتان نباید شبیه تار عنکبوت باشد

 مژه هایتان نباید شبیه تار عنکبوت باشد

همه ی  خانم ها دوست دارند مژه هایی ضخیم و سیاه مانند مدل های داخل تبلیغات کمپانی های لوازم آرایشی داشته باشند. در جستجویمان برای دستیابی به این ظاهر غیر ممکن، ممکن است در استفاده از محصولات زیاده روی کنیم و ابروها خوشه ای، عنکبوتی و به هم چسبیده شود.
برای جلوگیری از این موضوع، قبل از زدن ریمل به مژه ها، هر گونه ریمل اضافه را از برس ریمل خود پاک کنید (برس ریمل را روی یک دستمال کاغذی بکشید). هنگام اعمال ریمل نیز باید حواستان باشد که ریمل را به ریشه ی مژه ها بزنید و با حرکت زیگ زاگ به سمت نوک مژه ها حرکت کنید. این کار باعث جدا شدن تارهای مژه از یکدیگر می شود.
6. نباید در میان مردم آرایش کنید!

نباید در میان مردم آرایش کنید

کرم پودر زدن به نوک بینی یا ترمیم سریع رژ لب هیچ مشکلی ندارد. ولی بیشتر مردم (چه مرد و چه زن) موافقند که ترمیم کلّ آرایش در محل کار یا در مترو کمی زشت است. گفتن این که چرا این موضوع رایج این قدر ناخوشایند است، کمی سخت می باشد. ولی مانند لباس پوشیدن، بعضی از کارها حتماً باید در خلوت انحام شوند.
حال که 6 اشتباه بزرگ در آرایش را شناسایی کردیم، می توانیم روی انجام ندادن آن ها تمرین و تمرکز کنیم. نظرات شما عزیزان نیز مایه خوشنودی ماست پس اگر دیدگاهی دارید لطفا با ما به اشتراک بگذارید.