۹ سبک کفش که هر دختری باید داشته باشد

آیا تا به حال نام Imelda Marcos، زنی فیلیپینی که به خاطر داشتن 3000 جفت کفش مشهور شده بود را شنیده اید؟ مهم نیست. ما در سایت1stylist.ir  نمی خواهیم به شما بگوییم که 3000 جفت کفش بخرید، ولی این 9 کفش را باید در مجموعه ی خود داشته باشید.
یکی از متخصصان سایت 1stylist.ir می گوید: « اگر هر دختری با 3000 جفت کفش Imelda Marcos به دنیا می آمد، دنیا جای زیباتری می شد.» خوشبختانه، خبر خوب این است که تا یکی از افراد مهم یا مشهور هالیوود نباشید، به 3000 جفت کفش نیازی ندارید.
ما در این مطلب، 9 مدل کلاسیک را که هر دختری باید داشته باشد، به شما معرفی می کنیم. این مدل ها، زمانی را که باید به جا کفشی خود خیره بمانید و تصمیم بگیرید، کوتاه و در وقت و انرژی شما صرفه جویی می کند. به یاد داشته باشید که داشتن یک جفتِ خوش دوخت و با کیفیت از یک مدل، بهتر از داشتن 10 جفت بی کیفیت از آن مدل است. کفش هایتان می تواند آخرین قطعه ی پازل ظاهر شما باشد و شما را شیک پوش و جذّاب نشان دهد. پس، به این بخش از لباس های خود توجه خاصی داشته باشید.
1. بوت یا چکمه
یک جفت بوت زیبا، تمیز و ساده انتخاب کنید. بین رنگ های قهوه ای و مشکی و بر اساس تطبیق پذیری با لباس هایتان یک رنگ را انتخاب کنید.
چه در باران، چه در تگرگ و چه در برف، بوت باعث می شود که بتوانید این هوای متلاطم و سرد را تحمل کنید. برای مهمانی ها، بوت های زیبا با دامن پنسیل (pencil skirt)، شلوار جین و ساپورت، ترکیبی زیبا ایجاد می کند. بوت های بدون پاشنه را فراموش کنید. آن ها بیشتر شبیه روفرشی هستند تا بوت.
2. کفش پاشنه تخت باله
یکی از متخصصان تیم 1stylist.ir می گوید: «این کفش ها مانند چای می مانند، زندگی بدون آن ها برای خیلی ها سخت است.» این کفش ها به راحتی با هر لباسی تطبیق پذیر هستند و تمام سال می توان آن ها را پوشید. این کفش ها را می توانید با لباس های معمولی مانند دامن کوتاه، شلوار برمودا و یا دامن های زیر زانو پوشید.
3. کفش پاشنه نازک مشکی
اگر شما یک لباس مشکی دارید، باید یک جفت کفش پاشنه نازک مشکی داشته باشید. یک جفت از این کفش به هر دختری حسّ جذّابیت می دهد. هر چقدر این پاشنه بلند تر باشد، حس جذّابیت بیشتر است.
14. کفش پاشنه پُر تابستانی
به عنوان یک کفش تابستانی، این کفش ها برای کسانی که با پاشنه ی بلند مشکل دارند، راه حل مناسبی است. این کفش ها پایدار هستند و هنگام راه رفتن با آن ها، پا کمتر می لغزد. سعی کنید طرح های تابستانی را انتخاب کنید. این کفش ها را می توانید با لباس های ماکسی یا مدل بوهِمیان (bohemian) بپوشید.
5. صندل های بندی یا تسمه ای رنگ فلز
با استفاده از این صندل ها، به مجموعه ی خود رنگ ببخشید. سال 2013 شاهد انفجار رنگ فلز بوده است. قرار دادن لایه های رنگ فلز در لباس ها، کاری است که به تازگی توسط طراحان مُد صورت گرفته است و کفش ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند.
یک الماس کوچک و یا کمی زیور آلات می تواند ظاهر شما را متفاوت تر کند.
یکی از متخصصان تیم 1stylist.ir می گوید: « صندل های تسمه ای رنگ فلز هیچ وقت از مُد نمی رود و همیشه زیبا خواهد بود.» پس، این صندل ها را در جشن عروسی بهترین دوستتان بپوشید!
6. صندل های پاشنه تخت چرمی
یک گزینه برای موقعیت های معمولی و خودمانی و همچنین تابستان، صندل های پاشنه تخت چرمی هستند. این کفش ها سبک و راحت هستند و پاها به راحتی وارد آن ها می شود. این صندل ها را می توانید برای خرید رفتن یا کنار دریا بپوشید. یکی از متخصصان boutik می گوید که مدل هایی که کمی جزئیات مانند مهره و منجوق به آن اضافه شده باشد، جذّابیت بیشتری دارند.

2

7. کفش جلو باز رنگ پوست بدن
به راحتی مشاهده کنید که چگونه توجهات به سمت کفش های جلو باز شما جلب می شود. برای این مدل باید رنگی را انتخاب کنید که به رنگ پوستتان نزدیک تر باشد. کفش هایتان را به دقّت انتخاب کنید چون اگر بیش از دو انگشت اول معلوم باشد، پاهایتان چهره ای زشت به خود می گیرند. زیبایی این کفش ها با پاهای پدیکور شده و لاک ناخن های چشم گیر، چند برابر می شود.
8. نیم بوت
نیم بوت ها مخصوص بهار و پاییز است. این نیم بوت ها را با ساپورت یا شلوار های چسبان بپوشید. سعی کنید جنس نیم بوت از چرم جیر باشد. جزئیاتش زیاد مهم نیست.
9. کتانی
کتانی ، هرگز شما را ناامید نمی کند. چه برای پیاده روی و چه برای مدرسه و موقعیت های دیگر، همه ی دختر خانم ها دوست دارند حداقل دو جفت کتانی در جا کفشی خود داشته باشند. البته هنگام خرید این کتانی ها، راحتی باید قل از مدل، مدّ نظر قرار بگیرد.
اگر شما یک ورزشکار و یک دونده توانا هستید، کتانی های سبک تر می توانند دویدن شما را سریع تر و راحت تر کنند. به دنبال کفش هایی باشید که کف آن ها نرم است.
3

یک جفت از هر کدام از این 9 مدل، می تواند شما را به سلاح زیبایی و استایل، مسلّح کند!