گران قیمت ترین کُت و شلوارها و تاکسیدوها در دنیا
در مراسم های رسمی مانند عروسی، تاکسیدو به دلیل رسمی و با کلاس بودن هنوز رایج است. یک تاکسیدوی معمولی اغلب روی برگردان یقه ی خود روکش ساتن و روی درز بیرونی شلوار نیز یک نوار دارد. رنگ معمول تاکسیدو، مشکی است.
بعضی از با کلاس ترین تاکسیدوها را می توان از خیابان Savile Row خریداری کرد، ولی از عهده ی هر کسی بر نمی آید. بعضی از خانه های مد، نسخه های خاصّ خودشان را از تاکسیدو دارند که دست دوز و اندازه ی تن مشتری است.
ما نیز در سایت یک متخصص مد تصمیم گرفتیم که 10 مورد از گران ترین تاکسیدوهای جهان را به شما معرفی کنیم.
10. Issey Miyake : 2800$
Issey Miyake : 2800 دلار

Issey Miyake یک خانه ی مد ژاپنی است که به خاطر طراحی لباس و عطر با استفاده از تکنولوژی مدرن، معروف است. خود Miyake قبل از این که مراکز مد پاریس و نیویورک مشغول به کار شود، یک دانشجوی طراحی گرافیکی بود. وی سپس در سال 1970 استودیوی طراحی خود را با نام Miyake Design Studio تأسیس کرد. او مسئول دوخت لباس های یقه اسکی مشکی ای بود که استیو جابز می پوشید. وی برندها و خط های تولید فراوانی دارد، ولی تاکسیدوهایش به قیمت 2800 دلار فروخته می شود.
9. $Jay Kos: 2800
9. Jay Kos: 2800 دلارJay Kos یک طراح بود که کار خود را از نیویورک شروع کرد. وی به خاطر رنگ ها، اُلگوها و میل شدیدش به بازی با چیزهای قدیمی و جدید معروف است. او از پارچه های مدل قدیمی برای طراحی های مدرن استفاده می کند. Jay یک دوزنده ی تاکسیدوی سنّتی نیست و نیازهای همه ی افراد، از خواننده ها و رَپِرها گرفته تا تاجران و بیزینس من ها را برآورده می کند و برای هر یک، چیزی منحصر به فرد دارد.
8. Oxxford Clothes: 3000$

Oxxford Clothes: 3000 دلار

Jacob و Louis Weinberg کمپانی Oxxford Clothes را در سال 1916 در شهر شیکاگو تأسیس کردند. از آن هنگام، این کمپانی مشغول تولید تاکسیدو و کُت و شلوار است و چند بار نیز موفق به دریافت جایزه هایی در این مورد شد. در سال 2007، مجله ی Robb Report، محصولات این کمپانی را به عنوان بهترین کت و شلوار معرفی کرد. شش سال قبل از این ماجرا نیز مجله ی Forbes کت و شلوارهای Oxxford Clothes را به عنوان بهترین کت و شلوار های ایالات متحده معرفی کرد.
7. Anderson & Sheppard: 3100$
7. Anderson & Sheppard: 3100 دلار

این کمپانی مبدع مدل London است که توسط Per Anderson توسعه یافت. Anderson این کمپانی را در سال 1906 تأسیس کرد و حلقه ی آستین کوچک را با خود همراه آورد. این حلقه ی کوچک باعث می شود که کُت به گردن نزدیک تر بماند و دست به راحتی به طرفین حرکت کند. این کمپانی قبلاً در خیابان Savile Row بود، اما از سال 2005 به خیابان Old Burlington نقل مکان کرد. از مشتری های این کمپانی می توان به Fred Astaire، Gary Cooper، Laurence Olivier، Ralph Fiennes، Manolo Blahnik، شاهزاده Charles و Tom Ford اشاره کرد.
6. Ralph Lauren: 3295$
6. Ralph Lauren: 3295 دلار

Ralph Lauren یک طراح مد است که به خاطر برند معروف Polo Ralph Lauren شناخته شده است. وی را با دارایی 6.5 میلیارد دلار به عنوان یکی از ثروتمندترین افراد جهان می شناسند. او توسط برادران Brooks و Norman Hilton آموزش دید و آن ها در تأسیس یک فروشگاه کراوات به وی کمک کردند. خط تولید لباس های مردانه ی این برند توانسته جوایز معتبری را مانند COTY Awards کسب کند.
5. Giorgio Armani: 3595$
5. Giorgio Armani: 3595 دلار

Giorgio Armani یک طراح مد ایتالیایی است که به خاطر لباس های مردانه اش بسیار معروف و محبوب است. طرح های Giorgio به خاطر درزهای تمیز و دقیقش بسیار محبوب است. وی پس از طراحی لباس برای یکی از فیلم های سال 1980 وارد عرصه ی سینما شد و توانست خود را در هالیوود تثبیت کند.
4. $BottegaVeneta: 3800
4. BottegaVeneta: 3800 دلار

این برند بیشتر به خاطر محصولات چرمش معروف است. BottegaVeneta ابتدا در ایتالیا تأسیس و در سال 2001 توسط گروه Gucci که خود اکنون بخشی از گروه Kering است، خریداری شد. این کمپانی که به خاطر احتیاط و نداشتن لوگو خیلی معروف است، اولین نمایش لباس های مردانه ی خود را در سال 2006 برگزار کرد. محصولات این شرکت توسط نمایندگی ها و فروشگاه های مختلف در سراسر دنیا به فروش می رسد. این کمپانی در آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی، آسیا و اروپا حضور دارد.
3. Canali: 4200$
3. Canali: 4200 دلار

Canali یک کمپانی تولید لباس است که در ایتالیا تأسیس شد و تخصصش در تولید لباس های مردانه است. Giovanni و Giacomo Canali این کمپانی را در سال 1934 تأسیس کردند و در سال 1950 بود که توانست توجه عموم را به خود جلب کند. این شرکت فروش خارجی خود را در میانه ی دهه ی 70 آغاز کرد و در سال 1980، نیمی از فروشش به مشتریان خارجی بود. در سال 1993، گروه Brioni این کمپانی را خریداری کرد. گروه Kering فرانسوی نیز Brioni را در سال 2011 خرید. این کمپانی روزانه چیزی حدود 1400 دست کت و شلوار تولید می کند. نمایندگی های این کمپانی نیز در نیویورک، هنگ کنگ، مالزی، هند و استرالیا قرار دارد.
2. Brioni: 48000$
2. Brioni: 48000 دلار

Brioni یک خانه ی مد ایتالیایی است که تخصصش در کت و شلوارهای دست دوز است. Nazareno Fonticoli و Gaetano Savini این کمپانی را در سال 1954 و پس از جنگ جهانی دوم تأسیس کردند. این کمپانی حدود 25000 مشتری خاص دارد که یک چهارم از کلّ محصولاتش به آن ها تعلق دارد. محدوده ی قیمت این کت و شلوارها نیز از 6500 دلار تا 47500 دلار است. گران ترین گت و شلوار این کمپانی نیز یک کت و شلوار راه راه است که جنس پارچه ی آن از پشم گران قیمت ویکونا ( یک حیوان کمیاب آمریکای جنوبی) و جنس نخ های آن از طلاست. قیمت این کت و شلوار 48000 دلار است.
1. Kiton: 50000$
1. Kiton: 50000 دلار

Kiton یک کمپانی تولید لباس های مجلل است که تخصصش در تولید تاکسیدوهای دست دوز است. Ciro Paone و Antonio Carola این شرکت را در سال 1956 در ایتالیا تأسیس کردند. محصولات این کمپانی به عنوان گران تولید کننده ی قیمت ترین کت و شلوارهای دنیا با محدوده ی قیمت 20000 تا 50000 دلار شناخته می شود. Kiton همچنین یک خط تولید کت و شلوارهای آماده با قیمت8000  دلار و یک خط تولید کت و شلوارهای قدیمی با قیمت 5500 دلار دارد. فروشگاه اصلی این کمپانی در شهر نیویورک قرار دارد و دیگر شعبات آن در 14 کشور دنیا مشغول به کار هستند.