چند نکته برای زیبا بودن در عکس ها :
بیایید با این حقیقت رو به رو شویم: شما از جذّابیت خود با خبرید، ولی زیبا بودن در عکس ها با این موضوع فرق دارد. در این مورد باید لبخند منحصر به فرد خودتان، نور عالی، روش درست لباس پوشیدن و گرفتن حالت و ژست مناسب در هنگام عکس گرفتن را مورد توجه قرار دهید. برای این کار، ما از متخصصین کمک گرفته ایم و در اختیار شما قرار داده ایم.
1. فکرهای زیبا بکنید
ممکن است پیش پا افتاده به نظر برسد، ولی گاهی اوقات، برای داشتن حالت چهره ی خوب، باید واقع بینانه به چیزهای زیبا فکر کرد: یک خاطره ی خاص، یک لحظه ی خاص و لذّت بخش و یا کارهای زیبایی که اطرافیان مانند همسر و یا فرزندتان برایتان انجام داده است. افکار واقعی راجع به شادی به ما کمک می کند که لبخندی واقعی و ظاهری آرام داشته باشیم.
2. روی حالت چهره و ژست هایتان کار کنید

روی حالت چهره و ژست هایتان کار کنید
اگر لب هایتان نازک است، آن ها را به آرامی از هم جدا کنید و خیلی ملایم هوا را به بیرون بدمید تا لب هایتان پُر تر به نظر برسند. افرادی که صورتشان گِرد است، صورتشان نباید مستقیم به سمت دوربین باشد و باید صورتشان را کمی به یک طرف بگردانند. کسانی هم که گونه ای کوچک و یا بینی بزرگی دارند، هنگامی که عکّاس می خواهد از یک طرف عکس بگیرد، باید سر خود را از ناحیه ی فک کمی به جلو ببرند تا تعادل ایجاد شود.
3. لبخند منحصر به فرد خودتان را پیدا کنید

لبخند منحصر به فرد خودتان را پیدا کنید
آیا تا به حال توجه کرده اید که افراد معروف روی فرش قرمز چگونه دیده می شوند؟ با یک لبخند و ژست همیشگی؟ این به این دلیل است که آن ها بهترین حالتی را که مناسب آن هاست، پیدا کرده اند. موبایل خود را بردارید و آن قدر از خودتان عکس بگیرید تا لبخند منحصر به فردتان را که زیباترین لبخندتان نیز هست، پیدا کنید. این نکته را نیز به یاد داشته باشید که تمرین انسان را حرفه ای تر می کند.

4. سادگی را حفظ کنید
بهترین نصیحت عکاس های حرفه ای این است: همه چیز را ساده حفظ کنید. اجباری ژست نگیرید، راحت و ریلکس باشید. چشم های خود را نیز درشت نکنید. حواستان باشد که صاف بایستید و خیلی خیلی کم کمرتان را خم کنید. باز هم می گوییم، تمرین، تمرین، تمرین!
5. نور پردازی مناسب خیلی مهم است
یکی از مهم ترین نکته ها برای خوب به نظر آمدن در عکس ها پیدا کردن نور مناسبی است که با چهره ی شما بیاید. از سایه های افراطی که باعث ایجاد لکّه و نقاط تاریک در زیر چشم ها و بینی می شود، دوری کنید. بهترین نور، نوری است که بصورت عمودی از بالای پیشانی تا گونه ها و بصورت افقی از گونه ی چپ تا گونه ی راست بتابد.
6. سمت خوب و بد
اگر فکر می کنید یک سمت بدنتان خوب و سمت دیگر بد است، انرژی خود را متمرکز و با اعتماد به نفس به دوربین نگاه کنید. سپس به آرامی و با ملایمت بدن خود را به آن سمت که فکر می کنید خوب است، بچرخانید.
7. به ژست خود در هنگام نشستن توجه کنید

به-ژست-خود-در-هنگام-نشستن-توجه-کنید-(2)
اگر در هنگام نشستن، ژست و حالت بدن خود را تثبیت نکنید و به درستی ننشینید، کلّ هیکلتان ممکن است در پس زمینه گُم شود. بنابراین، باید صاف و نزدیک به لبه ی صندلی بنشینید. این کار باعث بلند به نظر آمدن پایین تنه ی شما می شود و همچنین باعث می شود که دوربین بهترین حال شما را ثبت کند.
8. لباس مناسب بپوشید
پوشیدن لباس مناسب می تواند شما را 3 تا 4 کیلوگرم سبک تر نشان دهد. پوشیدن لباس های تیره باعث می شود بخش میانی، ران ها و بازوهایتان لاغر تر به نظر برسد. شما همچنین باید از لباس های آستین پُفی دوری کنید. چون این آستین ها بازوهای شما را بزرگ تر می سازد. راه راه های افقی نیز پشت و کمر شما را پهن تر از چیزی که به نظر می رسد، نشان می دهد.
9. دست به کمر بایستید

دست به کمر بایستید
دست به کمر ایستادن همیشه زیباست و می تواند کمر شما را برجسته کند و به شما ظاهری لاغرتر دهد. هنگام گرفتن این ژست، انگشت هایتان را به سمت جلو بگیرید و کف دست هایتان را روی پشت و کمر خود قرار دهید. این گونه ظاهری طبیعی تر و راحت تر خواهید داشت.
10. دوربین را بالا نگه دارید
سعی کنید دوربین با چشم فردی که از او عکس می گیرید، در یک راستا و یا بالاتر باشد.
11. درست آرایش کنید
شما باید از زیرسازی ها و پوشاننده هایی که دارای مواد منعکس کننده ی نور هستند، دوری کنید. چون این مواد با ترکیب با نور فلش به شما ظاهری رنگ پریده و روشن می دهد. بجای این کار از مواد مات استفاده کنید. همچنین به یاد داشته باشید که دوربین معمولاً چیزهایی مانند رنگ لب ها، رژ گونه و مخصوصلا آرایش چشم را ضعیف تر جلوه می دهد. بنابراین، سعی کنید روی این نواحی بیشتر کار کنید.