چند اشتباه که عروس ها نباید مرتکب شوند

آرایش شما دقیقاً به اندازه ی لباس شما مهم است. نه تنها همه به چهره ی شما نگاه می کنند، بلکه در عکس ها هم چهره ی شما برای همشه باقی خواهد ماند. برای این که در عکس ها چهره ای بی نقص داشته باشید، راهنمایی های زیر را مورد توجه قرار دهید و هیچ یک را دست کم نگیرید.
1. انجام ندادن آرایش آزمایشی: همانطور که قبل از گرفتن عکس، عکاس چند عکس آزمایشی می گیرد، شما نیز باید از آرایشگر خود بخواهید که شما را بطور آزمایشی آرایش کند تا بفهمید که چه ظاهر و مدلی می خواهید و نظر شما با آرایشگرتان یکی است. چون مطمئن باشید به آخرین چیزی که احتیاج دارید، این است که چشمانی دودی داشته باشید، در حالی که آرایشی روشن تر می خواستید.

1
2. امتحان چیزهای جدید: گاهی اوقات نباید آرایش ها را آزمایش کرد. یعنی اگر هیچ وقت چشم هایتان را دودی آرایش نکرده اید، این روز مهم، روز امتحان این مدل نیست. شما باید با یک آرایش ساده، بهترین نسخه ی خود را به نمایش بگذارید تا تا داماد بتواند شما را بشناسد.

2
3. نادیده گرفتن بقیه ی بدن: اگر لباس های بدون بندی می پوشید که بالای سینه، بازو، شانه و پشت را نشان می دهد، باید آن قسمت ها را با یک لوسیون برّاق ماندگار بپوشانید. در غیر این صورت، بدن شما بی رنگ و کِدِر نشان خواهد داد. برای گردن خود، این لوسیون را با چند قطره زیرسازی ترکیب و برای گردنتان استفاده کنید. برای بقیه ی بدن نیز از لوسیون خالی استفاده کنید.
4. استفاده ی کم از مواد ضد آب: در روز عروسی که قرار است با بسیاری از دوستان و آشنایانتان روبوسی کنید و صد در صد عرق خواهید کرد، باید از زیرسازی اولیه، پودر تثبیت کننده، رژ گونه، ریمل، سایه ی چشم و همه چیز ضد آب استفاده کنید. اگر می خواهید کلّ مراسم را نگران از بین رفتن آرایشتان نباشید، خساست به خرج ندهید.

4
5. یکی بودن آرایش عروس با ساقدوش ها: عروس باید همیشه از دیگران متمایز باشد. درست است که شما با پوشیدن لباس سفید عروس از دیگران متمایز خواهید بود، ولی از لحاظ آرایشی نیز باید این گونه باشید. مثلاً اگر آرایش دودی می خواهید، باید از ساقدوش ها بخواهید که مدل دیگری را برای آرایش خودشان انتخاب کنند.

1rgi1k28
6. استفاده از تکنیک رنگ پاشی: درست است که از عبارت “رنگ پاشی” در آرایش استفاده می شود، ولی صورتتان به آن یکدستی که فکر می کنید، نخواهد بود. این عبارت، نام یک تکنیک سریع است، ولی اولاً یک لایه موکت مانند روی صورت شما باقی می گذارد و چهره ی شما را به جای برّاق، مات و تیره می کند و ثانیاً، قابل تصحیح و دستکاری نیست. بهتر است با استفاده از یک اسفنج مرطوب یا یک برُس مخصوص زیرسازی برای اعمال زیرسازی ضد آب به صورتتان استفاده کنید تا صورتتان پوششی طبیعی تر داشته باشد و هر وقت که خواستید، آرایشتان را تصحیح و مرتب کنید.

6666
7. داشتن یک بسته برای تصحیح آرایش: روز عروسی، روزی طولانی است و فقط قرار نیست که برای عکس گرفتن چهره ی شما بی نقص باشد. پس کمی لوازم آرایش را که شامل همه ی چیزهایی است که در آرایشگاه برای صورتتان استفاده کردید، برای تصحیح و مرتب کردن آرایشتان داشته باشید. این گونه، در هنگام خطر! خیلی سریع می توانید آرایشتان را مرتب کنید.

7
8. استفاده از ماتیک بجای رژ لب مایع: درست است که روی بسیاری از ماتیک ها نوشته شده “با ماندگاری بالا”، ولی این گونه نیست. اگر می خواهید از رنگ های تیره استفاده کنید، ما برای امنیت بیشتر رژ لب مایع را پیشنهاد می کنیم. آخرین چیزی که احتیاج دارید، رژ لب پخش شده در اطراف لبهایتان است.

8
9. کم توجهی به آرایش: آرایش شما به اندازه ی لباس شما مهم است، با توجه به این که افراد به صورت شما بیشتر از لباس شما نگاه خواهند کرد. یک راه خوب این است که دقیقاً پس از انتخاب لباس عروس، به فکر آرایش خود باشید تا با لباستان هماهنگ باشد.

9
10. استفاده از های لایتر: شما هم مانند هر دختر دیگری دوست دارید در شب عروسی خود یک الهه باشید، ولی باید مراقب باشید که بعضی از جاها مانند پیشانی و پشت لب باید مات باشد. اگر پیشانی شما –خیلی خیلی کم هم که شده- برق بزند، چهره ی شما چرب به نظر می رسد و اگر پشت لب شما برق بزند، این گونه به نظر می رسد که تا حد مرگ عرق کرده اید! مراقب باشید که های لایتر را فقط روی گونه ها، خط وسط بینی و گوشه های داخلی چشم بزنید.

10
11. استفاده از مژه های نادرست برای اولین بار: باز هم می گوییم! هنگام عروسی زمان آزمایش چیزهایی که تا به حال امتحان نکرده اید نیست. اگر می خواهید در این روز بزرگ، مژه های پُر تر و ضخیم تری داشته باشید، چند روز قبل از عروسی از آرایشگر خود بخواهید تا آن مژه های مصنوعی را برایتان تست کند.

11
12. استفاده ی بیش از حد از رژ گونه: شما می خواهید آرایش خود را برای عکس ها و چیزهای دیگر زیبا کنید، نمی خواهید که خود را شبیه یک دلقک بسازید! برای یک رژ گونه ی مخصوص عروسی، از یک پرده ی ملایم صورتی و یا ارغوانی مایل به زرد کم رنگ و برای اعمال آن از یک برُس نقطه ای استفاده کنید. این برُس یک ابزار عالیست. با استفاده از این برُس، چند نقطه ایجاد کنید و سپس، با استفاده از یک برُس پُر مو تر، این نقطه ها را با هم ترکیب کنید.

12
13. برجسته تر کردن: اگر می خواهید یک ناحیه را برجسته تر جلوه دهید، چشم ها یا لب ها را انتخاب کنید. فقط حواستان باشد که فقط یک چیز را برای برجسته کردن انتخاب کنید و تعادل را در دیگر اجزای صورت حفظ کنید. مثلاً اگر می خواهید برای چشم هایتان از آرایش دودی استفاده کنید، برای لب هایتان از رنگ های رنگ پوست بدن استفاده کنید.

13
14. نادیده گرفتن زیرسازی: شما لزوماً به آستر یا زیرسازی نیازی ندارید، ولی زیرسازی دوام آرایش شما را بیشتر می کند. اگر می خواهید از زیرسازی استفاده کنید، آن را به همه جای صورت خود نزنید. به جای این کار، جاهایی را هدف قرار دهید که زود چرب می شود ( مانند پیشانی و چانه). زیرسازی را مات انتخاب کنید تا ظاهری عرق کرده نداشته باشید.

14
15. برداشتن ابروها در روز آخر: ور رفتن با ابروها در روز عروسی به هیچ عنوان فکر خوبی نیست. اگر می خواهید ابروهایتان را بردارید، این کار را چندین روز قبل از عروسی انجام دهید. این گونه، واکنش هایی که پوست ممکن است به این کار نشان دهد، تا روز عروسی از بین می رود یا کمرنگ می شود و روز عروسی برایتان تبدیل به عزا نمی شود!

15
16. استفاده از اسپری برنزه در روز قبل از عروسی: از بین بردن رنگ برنزه ی اسپری تقریباً غیر ممکن است و مطمئناً شما هم دلتان نمی خواهد که در روز آخر با عواقب یک خرابکاری درگیر باشید. بنابراین، اگر هیچ وقت ( یا خیلی وقت است که) از اسپری برنزه استفاده نکرده اید، بطور آزمایشی این کار را حداقل یک ماه قبل از تاریخ عروسی انجام دهید. این گونه، می توانید تصمیم بگیرید که می خواهید برای عروسی از اسپری استفاده کنید یا خیر.

16
17. زیاده روی در زیرسازی: به خاطر خدا این کار را نکنید! هیچ کس با زیرسازی زیاد در عکس ها زیبا نمی شود. فقط از زیرسازی ضد آب در جاهایی استفاده کنید که نیاز است. استفاده ی زیاد از زیرسازی شما را شبیه بازیگران تئاترهای تاریخی ژاپنی می کند.

17
18. عدم استفاده از پودر: برای همه ی ما پیش می آید که نقاطی از صورتمان در عکس ها طوری برق می زند که گویی داریم برای فضایی ها اشعه می فرستیم! برای جلوگیری از این موضوع، با استفاده از یک پودر بی رنگ، تمامی این نقاط را بپوشانید تا از درخشش ناخواسته جلوگیری شود.

18